ВСЕ НОВОСТИ
В Україні запрацювала перша котельня на солом'яних пеллетах
01 \ 02 \ 15
     

Кам'янець-Подільський зможе заощадити близько 20 млн грн на рік.

 

В Україні запрацювала перша котельня на солом'яних пелетах. Про це повідомляє "Урядовий портал".

"Цього року, напевно, вперше за час незалежності, урядом прийнято низку рішень, які дали зелене світло для реалізації проектів по заміщенню газу. У найближчій перспективі наше головне завдання стимулювати подальший розвиток цього сектора і не заважати інвесторам", – заявив голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час урочистого відкриття першої в Україні котельні на солом'яних пеллетах в Кам'янці-Подільському.

Котельня в Кам'янці-Подільському є пілотним проектом, який впроваджується за участю міської влади, КП "Міськтепловоденергія" та інвесторів – ТОВ "Універсальної девелоперської групи" (м.Київ).

Відзначається, що в котельні виключно на твердих видах палива, зокрема на солом'яних пеллетах, працює два котла тепловою потужністю по 0,7 МВт. На сьогоднішній день вона обігріває корпусу міської лікарні, міську поліклініку, водолікарню, а також медичне училище.

До кінця цього року в місті планують відкрити ще дві такі котельні. При цьому, інвестор обіцяє реалізувати тепло суб'єктам комунальної власності Кам'янець зі знижкою 10% щодо існуючих тарифів, що дозволить місту економити близько 20 млн грн на рік.

"Для нас вкрай важливо поширювати досвід Кам'янця-Подільського, щоб місцеві влади, комунальні підприємства та представники бізнесу по всій Україні, розуміли, що реалізувати такі проекти дійсно реально і вигідно. Агентство зі свого боку теж не буде стояти на місці: будемо запускати нові доступні та прозорі механізми державної підтримки і усувати адміністративні бар'єри. Це дає впевненість, що до 2020 року ми зможемо зменшити споживання газу на 7-8 млрд куб. м", – підкреслив голова Держенергоефективності.

Нагадаємо, через військових дій на Донбасі Україна відчуває гострий дефіцит вугілля, через що почала його закупівлі в ПАР і Австралії

 

Источник: http://ukr.segodnya.ua/