ВСЕ НОВОСТИ
Кам’янецька котельня стала прикладом для всієї України
01 \ 02 \ 15
     

Сьогодні до Кам’янця-Подільського прикута увага громадскості, адже тут офіційно відкрито першу в Україні котельню, яка працює на солом’яних пелетах.

 

Це є пілотним проектом, який впроваджується за участю міської влади, КП “Міськтепловоденергія” та інвесторів – ТОВ “Універсальної девелоперської групи” (м. Київ).

Інвестори готові вкласти в економіку Кам’янця-Подільського близько 400 млн. грн. За словами директора “Української девелоперської групи” Олега Яковлева, Кам’янець-Подільський обраний не випадково місцем для втілення пілотного проекту, адже КП “Міськтепловоденергія” є одним із найбільш прогресивних, модернізованих та по-новітньому оснащених підприємств комунальної сфери України.

Сьогодні відкрито котельню, в якій працює два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт. Котли працюють виключно на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах, які виготовляються з екологічно чистої сировини. До кінця цього року в нашому місті буде відкрито ще дві такі котельні.

Така ініціатива широко підприємується на державному рівні, тому сьогодні КП “Міськтепловоденергія” є прикладом для інших підприємств теплової енергетики по впровадженню альтернативних видів палива.

Голова державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, який також приїхав на відкриття, розповів, що цього року вперше за всі роки незалежності Україна почала реально дбати про енергозбереження та думати про заміщення газу альтернативними видами палива.

Цього літа було прийнято ряд постанов, які дали зелене світло для розвитку цього напрямку економіки. ВЖЕ у вересні всі виробники твердопаливних котлів повідомили, що їхні склади пусті, замовлення вже розписані на декілька місяців вперед. Зараз головне завдання для держави стимулювати подальший розвиток цього сектору та не заважати інвесторам. “Тому для нас дуже важливо поширювати такий досвід, який є у Кам’янці-Подільському, щоб решта підприємств брали приклад, а ми зі свого боку також не будемо стояти на місці. Є впевненість, що до 2020 року ми зможемо зменшити споживання газу на 7-8 млрд. куб м.”, – підсумував Сергій Дмитрович.

Підтримує таку ініціативу і генеральний директор КП “Міськтепловоденергія” Валерій Гордійчук, який переконаний, що в теперішніх умовах це є єдино правильним шляхом розвитку теплової енергетики. Адже краще підтримувати своїх виробників, ніж Росію. А ті, гроші, які ми віддаємо північному сусідові за газ, краще витрачати на соціальні ініціативи, зокрема будівництво житла для воїнів АТО, їхню соціальну підтримку тощо.

имволічну жовто-блакитну стрічку перерізали голова дежагенства Сергій Савчук, перший заступник голови Хмельницької ОДА Олександр Симчишин та міський голова Михайло Сімашкевич.

 

Источник: http://novini.net.ua/