ВСЕ НОВОСТИ
Держенергоефективності та Уманська міська рада співпрацюватимуть над реалізацією проектів з будівництва теплоелектростанцій на біопаливі
11 \ 12 \ 16
     

25 жовтня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, мер міста Умань Олександр Цебрій та директор ТОВ «Універсальна Девелоперська Група» Олег Яковлев підписали тристоронній Меморандум про співробітництво у сфері заміщення газу альтернативними видами палива.

 

В рамках Меморандуму передбачається будівництво та введення в експлуатацію біоТЕЦ на місцевому паливі електричною потужністю 7 МВт та тепловою потужністю 16 МВт в м. Умань для забезпечення потреб населення та бюджетних організацій.

 

Реалізація цього проекту дозволить місту щорічно заміщувати 10 млн м3 газу, а це означає заощаджувати понад 68 млн грн у рік. Окрім цього, проект дасть поштовх економічному розвитку міста, підвищенню зайнятості населення, особливо молоді, збільшенню надходжень до місцевого бюджету.

 

«Приємно визнавати, що сьогодні місцева влада активно вирішує питання заміщення газу. Прикладом цього стала нещодавно введена в експлуатацію твердопаливна котельня у місті Вінниці потужністю 5,2 МВт, яка дає можливість постачати тепло «не з газу» цілому мікрорайону: 51 багатоповерхівці, школі та 2 дитячим садкам. Сьогодні маємо нагоду об’єднати зусилля з Уманською міською радою у напрямку будівництва біоТЕЦ», - повідомив Голова Агентства та поінформував мера міста Умань, що Держенергоефективності робить все можливе для того, щоб інвестор був зацікавлений вкладати кошти у такі проекти. Зокрема, минулого року Законом України № 514-VIII встановлено «зелений» тариф на виробництво електроенергії з біомаси та біогазу на рівні 12,38 євроценти/кВт*год. Також розроблено та готується до другого читання у Верховній Раді законопроект № 4334, який надасть інвестору, який вироблятиме тепло з альтернативних джерел енергії, гарантії повернення інвестицій.

 

Мер міста Умань Олександр Цебрій також відзначив важливість майбутнього співробітництва: «Підписуючи цей меморандум, ми робимо значний крок в питанні модернізації системи теплозабезпечення міста. Переконаний, що втілення цього проекту в життя дасть змогу зробити сферу теплозабезпечення Умані не лише енергоефективною, а й ощадливою».

 

Сергій Савчук вчергове наголосив на необхідності впровадження проектів з виробництва тепла з альтернативних видів палива в усіх містах країни. «За цими проектами - зменшення газової залежності та економічний розвиток регіонів. Саме такою має бути відповідь усім тим, хто сьогодні закликає повернути пільгову ціну на газ для населення. Вони насправді ставлять інші цілі. Ціна цим цілям – 1,4 млрд доларів в рік. Саме стільки коштують 7 млрд м3 газу, які раніше, з 2008 по 2010 роки, щорічно неефективно використовувалися для підприємств теплокомуненерго, населення та бюджетних установ (без врахування АРК, Луганської та Донецької областей), – наголосив Голова. – А сьогодні завдяки впровадженню енергоефективних заходів, використанню відновлюваних джерел енергії вже заміщено та скорочено споживання газу і ці кошти залишаються всередині нашої країни!».

 

Источник: http://saee.gov.ua/